Strzałka

Klocki

Klocki dla dzieci to bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji, jaką możesz sprawić swojemu maluchowi. Układanie klocków to świetny trening motoryki i koordynacji ręka-oko. Pobudza również kreatywność i wyobraźnię dziecka, co we wczesnych latach jest przecież tak istotne. Klocki do budowania to także wspaniały element nauki cierpliwości i treningu koncentracji!

Skoro to same superlatywy, dlaczego nie sprawić ich swojemu dziecku?

Klocki sensoryczne

Dzieci do pierwszego roku życia intensywnie trenują nad siadaniem, raczkowaniem czy chodzeniem, zatem na spektakularne budowle jeszcze za wcześnie. Klocki sensoryczne to pierwszy wybór dla najmłodszych pociech. Ich zadaniem jest wpływać na bodźce malca i stanowić swoisty trening dla malutkich rączek, nad którymi taki maluch w zasadzie nie ma jeszcze kontroli. Klocki dla rocznego dziecka

Roczniaki mają to do siebie, że choć stają się powoli fajnie kumatymi, małymi ludźmi, to wciąż lubią wkładać do buzi wszystko, co tylko możliwe, a to stanowi poważne ryzyko zadławień. Aby zminimalizować to niebezpieczeństwo, rodzice muszą dokładać wszelkich starań, aby zabawki były odpowiednie do stopnia rozwoju dziecka. 

Duże klocki to podstawa bezpiecznej zabawy - minimalizują ryzyko połknięcia, a także są dużo łatwiejsze w użyciu (nie prześlizgują się przez paluszki i nie wymykają z małych dłoni). Dla nieco starszych

Dziecko, które już z łatwością koordynuje swoje ruchy, a pokusa wkładania do buzi wszystkiego, co znajdzie na swojej drodze minęła, ma dużo większy zakres możliwości jeśli chodzi o zabawę przedmiotami. Klocki do budowania to w tym okresie wielka frajda i możliwość rozładowania niespożytej energii, a także narzędzie uwolnienia twórczej ekspresji. 

Klocki magnetyczne, klocki jeżyki, przyssawki, a może puzzle? Które pokocha Twoje dziecko?Jakie klocki na prezent?

Kupując klocki na prezent stajesz przed ogromnym dylematem. Szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy! Jeśli znasz poziom rozwoju i preferencje dziecka, na pewno trafisz idealnie! 

Ale co, jeśli nie znasz aż tak dobrze dziecka, bo to synek Twojej kuzynki albo maluch koleżanki? Zastanawiasz się nad tym, które klocki dla 3 latki już się nie sprawdzą? Albo czy maluch nie ma już za dużo zabawek sensorycznych? 

Nasza rada to zakup na przyszłość - wybierz zabawkę, która przyda się za kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Choć maluch w pierwszej chwili nie będzie fruwał z zachwytu, to rodzice na pewno docenią prezent, którego nie trzeba będzie lada moment chować do czeluści szafy.

Filtry

Cena:

24,00 zł - 632,00 zł

Producent:

84 produktów w tej kategorii

84 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password