Strzałka

4-5 lat

Kupując zabawki dla dziecka dobrze jest wziąć pod uwagę jego zainteresowania, temperament i oczywiście wiek. Dzieci w wieku czterech - pięciu lat już doskonale wiedzą, co sprawia im największą radość i czym bawią się najchętniej, z drugiej strony jednak chętnie poznają nowe rzeczy i sięgają po zupełnie inne zabawki niż dotychczas. Wiek czterech i pięciu lat to czas kształtowania się pierwszych zainteresowań i pierwszych fascynacji. Warto zainwestować w zabawki, które w tym pomogą.

Czym bawi się czterolatek? Co lubi robić pięciolatek?

Producenci zabawek dla dzieci przywiązują szczególną wagę do jakości ich wykonania, estetycznego wyglądu i modnej kolorystyki. Niemal wszystkie dzieci w tym wieku lubią bawić się klockami, budując z nich coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię i wspaniale zajmuje czas. W zabawę można włączyć rodzeństwo i rodziców. Podobnie angażującą zabawką, pełniącą jednocześnie funkcję edukacyjną, są wszelkiego rodzaju puzzle – dla dzieci w wieku czterech czy nawet pięciu lat najczęściej dużych rozmiarów, drewniane, ewentualnie magnetyczne. Funkcja edukacyjna zabawek od zawsze pełniła istotną rolę. Najlepsze tego typu zabawki dla pięciolatka to wszelkie układanki, puzzle trójwymiarowe czy zestawy kreatywne.

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku czterech – pięciu lat chętnie otaczają się zabawkami pluszowymi, maskotkami, laleczkami lub figurkami, z którymi często nie rozstają się na krok. Pierwsze zabawy w dom, rodzinę czy spotkania przyjaciół to naturalne próby odwzorowania w zabawie życia, które toczy się nad głową dziecka. Podobną funkcję spełniają zabawki typu drewniane zestawy narzędzi budowlanych, małe zestawy fryzjerskie, mini komplety naczyń czy mebelków. Dziecko w wieku pięciu lat powoli wkracza w świat edukacji – zaczyna interesować się literkami i cyferkami. Zabawki dla pięciolatka typu liczydła czy inne interesujące gry planszowe sprawią, że w ten świat wejdzie z ciekawością. Dzieci w tym wieku uczą się chętnie poprzez zabawę.   

Zabawki dla dzieci w wieku czterech i pięciu lat dostępne w sklepie wykonane są z dbałością o bezpieczeństwo, najwyższą jakość i estetykę. Oprócz interesujących gier i zestawów tematycznych w ofercie zawsze znajdziemy kredki – lubiane przez dzieci w każdym wieku - kolorowe flamastry, piłeczki, stempelki, które pozwalają odwzorować na kartce zamieszczone na nich obrazki. Pięknym upominkiem dla dziecka w wieku czterech będzie ładny projektor do wyświetlania obrazków. Pięciolatek zaś ucieszy się na pewno z zestawu do obserwacji owadów.

Filtry

Cena:

6,00 zł - 800,00 zł

Producent:

1344 produktów w tej kategorii

1344 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password