Strzałka

0 m+

Chociaż noworodek nie będzie bawił się zabawkami tak jak starsze dziecko, to produkty takie jak karuzele do łóżeczka, szumiące misie czy maty niemowlęce są niezwykle pożądane i często kupowane przez rodziców. Zabawki dla noworodka muszą być przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do możliwości malucha. Asortyment zabawek dla dzieci 0-3 msc+ opiera się głównie na produktach pluszowych, delikatnych, pozbawionych twardych lub ostrych elementów, którymi maluszek mógłby zrobić sobie krzywdę. 

Zabawki dla noworodka - uspokajacze i usypiacze

Pierwsze zabawki dla noworodka to przede wszystkim pluszowe gadżety do usypiania, takie jak maskotki czy kocyki, które dziecko ściska w rączkach w trakcie zasypiania. Ich miękka, przyjemna w dotyku faktura otula maluszka do snu. Z kolei szumiące misie dodatkowo wspierają szybkie wyciszenie noworodka, przypominając mu bezpieczne środowisko brzuszka mamy. 

Zabawki sensoryczne dla noworodków

Wartościowe zabawki dla niemowląt to tak zwane zabawki sensoryczne, czyli przedmioty pobudzające zmysły - wzrok, słuch, dotyk. Dzięki takiej stymulacji umysł małego człowieka rozwija się znacznie sprawniej, dlatego już nawet noworodkom warto podawać akcesoria o różnorodnych kolorach czy teksturach oraz zabawki sensoryczne 0+ (zwłaszcza te wydające rozmaite dźwięki, jak np. grzechotki).

Zabawki dla noworodka, które bawią i uczą

Jeśli rodzic szuka zabawki dla dziecka 0-3 msc, która jednocześnie zajmie malucha i wesprze jego rozwój, to powinien wziąć pod uwagę między innymi karuzele nad łóżeczko czy maty aktywizujące. Noworodek większość swojego czasu spędza na pleckach, dlatego spogląda głównie na to, co znajduje się nad jego głową: karuzele, pałąki, zawieszki. Kiedy zaczyna przekręcać się na brzuszek, kolorowe maty i rozłożone na nich zabawki zachęcają go do ruchu - pełzania i sięgania po interesujące przedmioty. Zabawa łączy się zatem ze stymulacją rozwoju, zarówno fizycznego, jak i umysłowego. 

Filtry

Cena:

24,00 zł - 999,00 zł

Producent:

646 produktów w tej kategorii

646 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password