Strzałka

Śliniaki z rękawkami

Przejście przez proces nauki samodzielnego jedzenia przez maluszka jest dla niego nie lada frajdą. Dla rodziców jest nieraz na odwrót. Ciągłe pranie i czyszczenie ubrań niemowlaka lub swoich może być naprawdę denerwujące. Producenci akcesoriów dla dzieci wychodzą naprzeciw takim zmartwieniom. Fartuszek z rękawkami to idealny typ śliniaczka dla dzieci, które mają już za sobą pierwsze próby samodzielnego jedzenia, ale jeszcze miewają problemy z utrzymaniem czystości. 

Śliniaki z rękawami - funkcjonalność i design

Śliniak z rękawami dla niemowlaka wygląda jak przewiewny fartuszek, który jest wiązany na luźne tasiemki. Dzięki temu jest w pełni wygodny, a oprócz tego bardzo lekki. Większość śliniaczków projektuje się w taki sposób, aby jak najbardziej urozmaicić naukę maluchowi. Piękne wzory i kolory mają wzbudzić pozytywne skojarzenia w tym nieraz trudnym procesie. 

Warto dodać, że śliniaki z rękawami sprawdzają się nie tylko podczas karmienia, ale i w innych aktywnościach fizycznych związanych z brudzeniem się. Na przykład podczas malowania czy zabaw w ogródku. 

Kolejnym atutem tego typu śliniaków jest ich wodoodporność. Dzięki specjalnemu materiałowi, z którego są wykonane, można je łatwo wyczyścić. Wystarczy przetrzeć je dokładnie mokrą ściereczką i są gotowe do ponownego użycia. 

Dla jakich maluchów śliniaki z rękawkami?

Śliniaki z rękawami to dość nowe akcesoria w branży artykułów dziecięcych. Czy nadają się dla każdego malucha? Jak w przypadku większości produktów, śliniak należy dopasować do dziecka, a konkretnie jego ruchliwości, temperamentu i zwyczajów. 

Śliniaczek z rękawami to idealny wybór dla maluchów, które:

- Nauczyły się jeść samodzielnie, ale nie umieją koordynować wszystkich ruchów.  Mogą jeszcze łatwo rozrzucać wokół siebie jedzenie lub nie trafiają do buzi łyżeczką. Nauka samodzielnego jedzenia jest dość trudna, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w fartuszek z rękawkami. 

- Są bardzo ruchliwe i pobudzone. Dzięki temu, że śliniak z rękawami jest zakładany także na ramiona i rączki, dziecko jest prawie w pełni chronione przed zabrudzeniami.

- Lubią zabawy manualne. Malowanie farbami, rysowanie kredkami świecowymi czy lepienie z gliny - wszystkie te aktywności wiążą się ze sporym brudem. Dziecko, które w takich sytuacjach ma ubrany śliniaczek z długim rękawem może sobie pozwolić na więcej ekspresji. Do prania pójdzie tylko fartuszek, a nie całe ubranie.

W elemele dostępna jest szeroka gama śliniaków z rękawem, które przydają się nie tylko podczas karmienia. Postaw na wodoodporne śliniaki z rękawkami w ulubionych kolorach i wzorach Twojego malucha!

Filtry

Cena:

64,00 zł - 120,00 zł

Producent:

15 produktów w tej kategorii

15 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password