Strzałka

Butelki antykolkowe

Kolka to bardzo częsta dolegliwość pojawiająca się u niemowląt. Objawy kolki to rozdrażnienie, trudny do opanowania płacz, podkurczanie nóżek i prężenie ciała. Butelki antykolkowe dla niemowląt to innowacyjne akcesoria, które pomagają uchronić przed takimi sytuacjami wielu rodziców oraz ich maluszków.

Butelki do karmienia antykolkowe - czym są i jak działają?

Butelki antykolkowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone, aby wyeliminować dolegliwości kolki u noworodków. Kolka nie jest chorobą, a raczej powszechnym zjawiskiem. Nie jest niebezpieczna dla życia dziecka, ale potrafi być bolesne dla malca i uszu rodziców. Dziecko bowiem potrafi głośno płakać przez kilkadziesiąt minut.

Kolki najczęściej występują w trakcie zmiany karmienia piersią na karmienie z butelki. Wiele dzieci nie może sobie poradzić z prawidłowym odruchem ssania. Właśnie po to zostały stworzone butelki butelki antykolkowe dla noworodka.

Butelka antykolkowa została tak skonstruowana, aby ciśnienie wewnątrz butelki wyrównywało się z ciśnieniem na zewnątrz. Dzięki temu mniej powietrza dostaje się do płynu, a główną przyczyną kolki jest właśnie połykane przez dziecko powietrze. 

Jak wybrać butelki antykolkowe dla niemowląt?

Najlepsza butelka antykolkowa dla niemowląt charakteryzuje się kilkoma cechami:

  1. odpowiedni kształt naczynia - im bardziej skomplikowana butelka, tym trudniejsze będzie jej dokładne czyszczenie; im mniej zastawek, rurek czy uszczelek, tym lepiej.
  2. wielkość butelki - butelki do karmienia antykolkowe są dostępne w różnych rozmiarach; powinno się je dopasować do wieku i wielkości rączek dziecka.
  3. możliwość sterylizacji - upewnij się, że wybrany produkt można sterylizować albo myć w zmywarce; to bardzo ważne w dokładnym myciu butelki. 

Skoro już wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru butelki antykolkowej, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Oferujemy wysokiej jakości butelki o różnych kształtach i właściwościach. Zadbaj o komfort swojego malucha i wybierz dla niego najlepszą butelkę antykolkową! 

Filtry

Cena:

38,00 zł - 100,00 zł

Producent:

29 produktów w tej kategorii

29 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password