Strzałka

Butelki do karmienia dla niemowląt

Butelka do karmienia noworodka jest potrzebna każdemu rodzicowi w okresie od kilku do kilkunastu miesięcy życia dziecka. Jeśli chcesz, aby Twój maluch mógł prosto i wygodnie przyjmować pokarm, warto zaopatrzyć się w odpowiednio zaprojektowaną butelkę. 

Bezpieczeństwo codziennego karmienia

Odpowiednie i bezpieczne akcesoria do karmienia to gwarancja zdrowia dziecka. Nowoczesne butelki posiadają uchwyty i smoczki, które ułatwiają dziecku połykanie pokarmu bez ryzyka zakrztuszenia. Najbardziej bezpieczną opcją jest wybór butelki z systemem antykolkowym. Rozwiązanie to pozwala maluchowi na jedzenie bez wysiłku, dzięki czemu karmienie staje się przyjazne i wolne od grymasów. To także większa ochrona przed wystąpieniem kolki.

Rodzaje butelek do karmienia

Na rynku dostępnych jest kilka wersji butelek do karmienia. Aby wybrać najlepszą, należy dostosować ją do wieku dziecka i ilości spożywanego pokarmu. Wśród najbardziej bezpiecznych i popularnych wyróżniamy trzy rodzaje butelek:

  • Butelka antykolkowa — idealna dla noworodków w pierwszych miesiącach życia; wyposażona w specjalny system ciśnieniowy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolki.
  • Butelka treningowa — najlepszy wybór dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia; sprawdzi się podczas nauki samodzielnego picia i trzymania butelki.
  • Kubek niekapek — można go wykorzystywać już od 3 miesiąca życia, jednak najczęściej podawany jest starszym dzieciom; kubek zaprojektowano tak, aby nie pozwalał na wylewanie się pokarmu po jego przechyleniu. 

Jak widać butelek dla niemowląt jest sporo. Na każdym etapie rozwoju malucha będzie potrzebna inna butelka. Będą się one różnić pojemnością, ustnikiem, uchwytem oraz zastosowaniem. Najlepiej mieć pod ręką kilka różnych butelek, aby dostosować je do panujących warunków, na przykład podróży lub spaceru. Na samym początku butelki dla niemowląt powinny być małej pojemności. W kolejnych miesiącach można sięgać po większe. 

Najlepsza butelka do karmienia dla niemowlaka

Podczas wyboru butelki do karmienia noworodka koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Dobre butelki powinny być wyprodukowane bez dodatku toksycznych substancji, na przykład bisfenolu. W naszym sklepie oferujemy plastikowe, szklane i silikonowe butelki. 

Jeśli wybierasz plastikową butelkę, musisz ją wymieniać co 3 miesiące. Szkło jest bardziej higieniczne i trwalsze niż plastik, ale istnieje większe ryzyko jej zbicia. Optymalnym rozwiązaniem są butelki silikonowe. Butelka do karmienia suavinex to przykład butelki wykonanej z bezpiecznych materiałów, która posiada system antykolkowy. Jest to dobra propozycja dla matek, które dopiero uczą się karmić dziecko za pomocą butelki. 

Sprawdź naszą ofertę i dostosuj butelkę do potrzeb swojego dziecka! 

Filtry

Cena:

38,00 zł - 230,00 zł

Producent:

35 produktów w tej kategorii

35 produktów w tej kategorii

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password