Strzałka
powiększ Powiększ

9655 pszczoły

KOD PRODUKTU:

9788363696559
59,90 zł
Brutto
Kosz Brak towaru
- +
payments info Sprawdź koszty dostawy
  1. Kurier InPost – 14,50 zł
  2. Kurier InPost pobranie – 16,70 zł
  3. InPost Paczkomat 24/7 – 14,50 zł
  4. InPost Paczkomat 24/7 pobranie – 16,70 zł
  5. Odbiór w punkcie – bezpłatnie

Sprawdź szczegóły

Opis produktu

Pszczoły

Piotr Socha

Wydawnictwo Dwie Siostry, słynące ze wspaniałych książek dla dzieci zachwycających formą graficzną, tym razem zaprasza nas do pełnego niespodzianek świata pszczół. Pszczoły to pożyteczne owady i dzięki nim mamy miód - to wie każdy. Ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę bez pszczół życie na Ziemi jest praktycznie niemożliwe.

Wielkoformatowy atlas "Pszczoły" to kompendium wiedzy o tych owadach. Choć adresowany do dzieci, zainteresuje także dorosłych. Opracowaniem tekstu zajął się Wojciech Grajkowski, ale to autor ilustracji - Piotr Socha wymieniany jest jako główny autor tej pozycji. Nic dziwnego, to właśnie przepiękne, kolorowe, pełne detali ilustracje stanowią główny element tej książki edukacyjnej. Co nie znaczy, że brakuje w niej informacji i ciekawostek - wręcz przeciwnie.

Co szczególnie ważne - skomplikowane zagadnienia są w niej przedstawione w sposób bardzo przystępny, a przede wszystkim jest to książka niezwykle wesoła i pogodna, wprawia czytelnika w dobry nastrój. Otwiera oczy na otaczający świat i zapewnia solidną dawkę fachowej wiedzy. Książka pokazuje oczywiście poszczególne etapy powstawania miodu oraz na czym polega praca pszczelarzy. Rzeczowo odpowiada na pytanie: czy pszczół należy się bać? Uczy rozpoznawania różnych rodzajów miodu. Pokazuje jak chronić pszczoły i udowadnia, że nawet w dużych miastach mogą i powinny funkcjonować ule i hotele dla zapylaczy. Album pokazuje też jak działa ul, jak funkcjonuje pszczela społeczność, jak dokładnie wyglądają pszczoły pełniące poszczególne role i na czym polegają ich zadania. Pozwala zrozumieć, co stałoby się, gdyby z naszego świata zniknęły pszczoły. Dzieci dowiedzą się z niej skąd biorą się kwiaty i owoce i czemu życie zwierząt i ludzi zależy od niewielkich rozmiarów owadów, jakimi są pszczoły. Album pokazuje też, że pszczoły nauczyły ludzi o wiele więcej niż można się spodziewać - nawiązania do ich "dzieł" znaleźć można nawet w modzie i architekturze. W książce nie brakuje także odniesień do historii - występują w niej dinozaur oraz Napoleon i Józefina. Co mają wspólnego z pszczołami? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w tej genialnej książce!

Wiedza przyrodnicza uwrażliwia i sprzyja rozwojowi. Ten album jest dobrym wstępem do nauki o środowisku, do rozmów o zależnościach i prawach nim rządzących oraz o potrzebie jego ochrony. Wśród albumów o dużym formacie tego wydawnictwa znaleźć można także "Animalium" dedykowane światu zwierząt oraz "Botanicum" - roślinom. Warto sięgnąć także po "Podwodnik" i "Podziemnik" autorstwa Mizielińskich, zapraszające do podróży w głąb Ziemi oraz mórz i oceanów.

Parametry techniczne

9788363696559

Opinie o produkcie

Zobacz podobne produkty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password