Strzałka

Zabawki dla trzylatka - co najlepiej sprawdzi się jako prezent urodzinowy?

Zabawki dla trzylatka - co najlepiej sprawdzi się jako prezent urodzinowy?
   22.07.2022
Zabawki dla trzylatka - co najlepiej sprawdzi się jako prezent urodzinowy?

Urodziny pociechy za każdym razem są tak samo wyjątkowe. Niemniej jednak ukończenie trzech lat jest w życiu rodziców i dziecka jednym z momentów przełomowych. Dlaczego? Maluch zaczyna bowiem o wiele więcej rozumieć, a także zaczyna być jeszcze bardziej ciekawy świata.

Przed większością rodziców stoi nie lada wyzwanie - co kupić trzylatkowi? Jaka zabawka dla dziecka w wieku 3 lat będzie bezpieczna, rozwojowa i kreatywna? Choć pomysłów na prezent dla trzylatka można znaleźć nieskończenie wiele, to jednak rodzice usiłują zdecydować się na coś wyjątkowego i jednocześnie praktycznego. Wobec tego: co sprawdzi się jako prezent dla 3 latka?

Zabawki edukacyjne dla 3 latka - prezent idealny?

Mądre zabawki dla 3 latka to z pewnością jeden z lepszych pomysłów na to, by na urodziny podarować dziecku coś wyjątkowo praktycznego. Zabawki edukacyjne znane są z tego, że wspierają rozwój dziecka, łącząc naukę z zabawą. Dodatkowo, zabawki edukacyjne mają o wiele więcej zalet. Do największych z nich można zaliczyć:

  • rozwój wyobraźni oraz kreatywności;
  • możliwość rozwoju dużej oraz małej motoryki;
  • ćwiczenie pamięci oraz utrzymania koncentracji;
  • rozwijanie zdolności analitycznych;
  • nauka myślenia przyczynowo skutkowego;
  • zachęta do poznawania i doświadczania nowych rzeczy oraz emocji;
  • zachęta do eksperymentowania i dowiadywania się więcej.

Jak więc widać zabawki edukacyjne jako prezent dla 3 latki czy też dla 3 latka mogą sprawić, że nasze pociechy będą rozwijały się znacznie szybciej, a także efektywniej. Takie dzieci będą również o wiele szczęśliwsze, gdyż dostały niesamowitą możliwość uczenia się poprzez zabawę. Niektóre zabawki - o ile tylko mądrze zostaną wybrane przez rodziców - zapewnią maluchom zajęcie na cały dzień. Inne zaś zostały zaprojektowane w ten sposób, by również rodzice mogli do takiej zabawy dołączyć i towarzyszyć swoim pociechom.

Jakie zabawki edukacyjne jako prezent dla 3 latka warto wybierać?

Prezent dla 3 latki czy prezent dla 3 latka musi być dobrze przemyślany. Nie da się bowiem ukryć, że obecny rynek zabawek edukacyjnych jest mocno zróżnicowany. Często oprócz tradycyjnych zabawek, np. w postaci domków edukacyjnych czy innych, drewnianych modeli, można znaleźć także zabawki o wiele bardziej zaawansowane. Mowa tu chociażby o edukacyjnych matach interaktywnych. To, na jakie zabawki edukacyjne zdecydują się rodzice, powinno być uzależnione od poziomu rozwoju i umiejętności trzylatka. Warto bowiem pamiętać, że mimo wszystko każde dziecko jest indywidualnością, a to znaczy, że rozwija się w swoim tempie. Wobec tego każda zabawka dla trzylatka powinna być dopasowana do jego potrzeb oraz preferencji. Jeśli jednak rodzice mają problem z podjęciem odpowiedniej decyzji, to zawsze mogą spojrzeć na ranking zabawek dla 3 latka. Zawiera on zestawienie najlepszych propozycji zabawek edukacyjnych, które można podarować dzieciom w dniu ich urodzin.

Co jeszcze można podarować trzylatkowi na prezent?

Pomysłów na prezent dla trzylatka może być niezwykle wiele. Przede wszystkim coraz większą sławę zyskują sobie niewielkie modele samochodów na akumulator. Zapewniają one każdemu dziecku ogromną rozrywkę i jednocześnie uczą pierwszych i podstawowych zasad. Z kolei prezent dla 3 latki to chociażby interaktywne lalki, które zachowują się podobnie jak dzieci. Rynek zabawek jest obecnie tak szeroki, że rodzice z pewnością nie będą narzekać na ograniczone możliwości wyboru. Warto jednak się zastanowić i rozważyć zakup zabawek edukacyjnych. Będą one miały znacznie więcej korzyści dla malucha i pozwolą mu efektywnie rozwijać funkcje poznawcze.

Oto kilka uniwersalnych propozycji, które sprawdzą się bez względu na tempo rozwoju dziecka:

  • magnetyczne układanki firmy Janod - idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek,
  • hulajnogi ScootandRide - to pomysł na prezent, z którego będzie zadowolony każdy trzylatek! Doskonale zadba o koordynację dziecka, zachęci do aktywności na świeżym powietrzu i…będzie doskonałym pretekstem do dodatkowego spaceru w ciągu dnia :) 
  • Puzzle, proste gry planszowe i zagadki - uniwersalne i ponadczasowe propozycje, które sprawdzą się w każdym domu. Zachęcą do zabawy zarówno większą jak i mniejszą grupę dzieci, zintegrują rodziców, dziadków i znajomych,

Po więcej inspiracji zapraszamy na naszą stronę, do zakładki zabawki według wieku dziecka :)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password