Strzałka

Prezenty na Mikołaja dla dzieci

   17.11.2021
Prezenty na Mikołaja dla dzieci

Najważniejszy dzień w roku dla dziecka to oczywiście 6 grudnia, czyli dzień Świętego Mikołaja.

Z nadejściem zimowej aury rozpoczynamy sezon poszukiwania prezentów dla najmłodszych członków rodziny, a także pociech naszych przyjaciół i znajomych. Historie rodziców, w których widzieli sanie na ogrodzie i odbicie kopyt reniferów w śniegu oraz nasza radość i ekscytacja podczas otwierania prezentów to niezapomniane wspomnienia. Dzisiaj to my Rodzice musimy zmierzyć się z oczekiwaniami i potrzebami naszych małych pociech. Jak jednak znaleźć odpowiedni prezent na Mikołaja dla dziecka, kiedy wybór jest tak ogromny?

Prezenty na Mikołaja dla półrocznego dziecka


Prezent na Mikołaja dla tak małego dziecka wcale nie musi wydawać dźwięków, ani mienić się tysiącami kolorów, aby zwrócić jego uwagę. Na tym etapie dziecko próbuje pokonywać wszelkie fizyczne przeszkody, co zachęca go do dalszej zabawy. W tym momencie najbardziej interesujące są te zabawki, które są proste, ale posiadają wiele funkcji. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie niemowlaka. Zabawki sensoryczne jako pomysł na prezent dla półrocznego dziecka sprawdzą się, gdy dziecko jest zafascynowane różnorakimi kolorami i fakturą przedmiotu. Z kolei te dzieci, które wszystko wkładają do buzi, warto zadowolić ciekawym gryzakiem.

Prezenty na Mikołaja dla rocznego dziecka


Nasz mały odkrywca potrafi już siadać, raczkować, podpierać się, a czasem nawet chodzić. Rozumie już bardzo dużo i daje nam jasne sygnały, gdy coś go interesuje. Z pewnością przydatne w tym okresie będą zabawki, które zachęcą dziecko do manipulacji rączkami. Wszelkiego rodzaju klocki, piramidy, czy sortery i pętle edukacyjne sprawdzą się idealnie. Można również pomyśleć o instrumencie.

Produkty, które z pewnością skradną serca dzieci i rodziców to cudowne tipi i huśtawki od marki Baby Steps. Na pewno staną się użyteczną ozdobą pokoju maluszka. Namiot jest wymarzonym prezentem dla każdego dziecka, to w nim mają swój własny azyl.

babysteps huśtawka personalizowana do pokoju dziecka babysteps namiot z matą i poduszkami dla dziecka babysteps kołyska wisząca podwieszana dla niemowlaka
Babysteps Huśtawka personalizowana dziecięca Babysteps Namiot pastelowy z matą i poduszkami Babysteps Kołyska podwieszana dziecięca

Pomysł na Prezent na Mikołaja dla dziewczynki


Wymarzonym prezentem dla małej damy na pewno będzie domek dla lalek. Każda dziewczynka uwielbia układanie mebelków i odgrywanie ról. Małe elementy wyposażenia pozwalają na ćwiczenie chwytu małej dłoni, a różnorodne wyposażenie rozwija wyobraźnię. Zdolności motoryczne świetnie rozwijają zabawki, które pozwalają naśladować dorosłych. Mogą to być zestawy do sprzątania lub parzenia herbaty. Dzięki nim najmłodsi przygotowują się do dorosłego życia. Jest to także doskonały pretekst do wspólnej zabawy. 

prezent na Mikołaja dla dziewczynki domek-dla-lalek dziecięcy zestaw do herbatki na Mikołaja dla dziewczynki
Little Dutch drewniany domek dla lalek Little Dutch zestaw herbaciany dziecięcy

Prezenty na Mikołaja dla dwulatka


Ten młody człowiek z pewnością cechuje się wyrażaniem siebie poprzez wszelkiego rodzaju sztuki plastycznie. Pierwsze puzzle i klocki, które tak bardzo oddziałują na wyobraźnię przestrzenną dwulatka. Są to zabawki uniwersalne, gdyż dziecko może zająć się nimi samo, ale może również bawić się nimi z innymi dziećmi, czy nawet dorosłymi. Jednak należy pamiętać, że najwięcej radości dwulatkom sprawiają zabawy ruchowe. W tym wieku warto postawić na jeździk, który wpływa na rozwój motoryki dużej.

Pomysł na prezent na Mikołaja dla chłopca


Większość wybieranych prezentów dla chłopców to narzędzia oraz pojazdy. Na pewno zawsze są to udane prezenty, jednakże propozycją wartą uwagi są zestawy stymulujące kreatywność i wyobraźnię przestrzenną jak interaktywny kulodrom od marki B.EST. Jeśli chodzi o małych odkrywców, to polecamy zabawki przedstawiające zwierzęta i regiony świata takie jak wielkie puzzle na ścianę przedstawiające wszystkie kontynenty. Jest to także ciekawy element wystroju pokoju. 

best toys interaktywny kulodrom janod puzzle magnetyczne dla chłopca mapa świata
B.Toys interaktywny kulodrom kulkowy rollercoaster Janod drewniane puzzle magnetyczne Mapa Świata

Prezenty na Mikołajki dla trzylatka


Każdy trzylatek chłonie wiedzę niczym gąbka. Postarajmy się zatem, aby to, co go otacza, miało ogromny wpływ na jego rozwój. Zabawki, które będą pobudzały jego kreatywność i wyobraźnie. Nie zapominajmy również, że trzylatek rozwija się bardzo intensywnie nie tylko intelektualnie, ale i ruchowo.

Prezenty uniwersalne mikołajkowe


Czasem ciężko jest dobrać odpowiedni prezent. Jednak są takie, które na pewno spodobają się chłopcom i dziewczynkom w każdym wieku. Są to oczywiście klocki. Mogą być ponadczasowe jak LEGO, drewniane czy konstrukcyjne. Warto zwrócić uwagę na ich różnorodność. Intrygujące są klocki jeżyki, których budowa umożliwia łatwe łączenie ze sobą oraz doskonale stymulują sensorycznie. Instrumenty muzyczne także świetnie sprawdzą się na prezent. Obecnie jest to mało popularny pomysł na podarunek, jednakże mają one wiele zalet.  Doskonale wpływa na zmysły, wyobraźnię, a także uczy logicznego myślenia. 

best toys klocki jeżyki z buźkami zestaw janod zestaw drewnianych instrumentów duży confetti
B.Toys klocki jeżyki z buźkami w pojemniku Janod zestaw instrumentów z drewna duży confetti

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password