Strzałka

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

   28.03.2022
Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Dziecko wywraca nasze życie do góry nogami. Staje się najważniejszą osobą, pociechą i jedyną, bezgraniczną miłością. Chcemy poświęcić się maleństwu w 100% i dać jemu wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze. Ciąża to czas pełen przygotowań i planów związanych z macierzyństwem. Na pewno ogarnia Cię radość, ale także obawa lub strach czy dasz radę zmierzyć się z ważną rolą. Najczęściej rodzice zadają pytanie, kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka, co konkretnie kupić i jak przygotować się do samego macierzyństwa?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka

Należy zacząć kompletowanie wyprawki dla niemowlaka wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Nie ma konkretnej daty, ani godziny, którą wspierają się nowi rodzice. Każdy moment jest odpowiedni na skompletowanie najważniejszych i potrzebnych rzeczy dla noworodka. Przed wielkimi zakupami, najlepiej zrobić sobie listę niezbędnych rzeczy. Dzięki niej unikniesz pochopnych wyborów oraz niepotrzebnych kosztów. Super pomysłem jest rozplanowanie sobie kupno akcesoriów dla niemowląt do wyprawki na kilka części. Ponadto miejmy na uwadze, że każda ciąża jest inna i wiele kobiet zmaga się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Pamiętaj, aby nie bać się prosić o pomoc. Doświadczona babcia lub siostra na pewno ucieszy się, gdy zwrócisz się o pomoc.

Co powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?

Podstawową zasadą przy odpowiedzi na pytanie, co powinno się zaleźć w wyprawce dla niemowlaka, jest oszacowanie wagi malucha. Oczywiście możemy zrobić to mniej więcej, bo nigdy nie mamy pewności czy dziecko rzeczywiście urodzi się małe bądź duże. Poniżej przedstawiam podstawową listę najpotrzebniejszych rzeczy podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka:

- Ubranka dla noworodka (body, pajace, śpiochy, czapeczki, skarpetki, ) - kupujmy  z dobrej jakości bawełny i kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem.

Gniazdko niemowlęce, lekkie kocyki

- Kosz Mojżesza bądź łóżeczko

Prześcieradła 

- Wózek

Śpiworek do wózka 

- Fotelik samochodowy

- Przewijak + mata do przewijania

- Płyn do mycia ciała, oliwka bądź krem z dobrym składem, krem na odparzenia

- Pieluszki tetrowe

- Pampersy + mokre chusteczki

- Nożyczki, miękka szczotka do włosów

Pamiętaj, aby w Twojej wyprawce nie zabrakło soli fizjologicznej, leku na gorączkę oraz wacików.

Jak wybrać sklep z wyprawką dla niemowlaka?

Z jednej strony nie ma co odkładać zakupów na ostatnią chwilę, gdyż nie jest powiedziane, iż poród odbędzie się w określonym czasie. Z innej – do sklepu niemowlęcego należałoby wybrać się właśnie wówczas, kiedy znana już będzie płeć dziecka (jeżeli niewątpliwie rodzicom zależy na barwie oraz rodzajach dostosowanych do płci). Wybrane rzeczy, jak pieluchy, można bez problemu kupować pod koniec ciąży, aby dobrać dobry wymiar. Natomiast, w jakim sklepie kupić wyprawkę?

Przyjście na świat nowego człowieka to czas nieprawdopodobny. Czekając na upragnioną chwilę narodzin, należy się do tego dnia dobrze przygotować. Przyszli rodzice powinni obowiązkowo odwiedzić sklep dla dzieci. Wózek, nosidełko oraz fotelik samochodowy, to zaledwie początek. Wyprawka dla noworodka, to przede wszystkim to, co przyszła mama weźmie ze sobą do szpitala oraz to z czego będzie korzystać w pierwszych dniach zajmowania się maleństwem- ubrania oraz kosmetyki dla dzieci to niewątpliwa podstawa.

Sklep wyprawkowy dla noworodka

Czemu należałoby korzystać ze sklepu internetowego? W sklepie internetowym odnajdziesz wszystko, co będzie ci konieczne. Sektor teraz jest tak duży, iż każda matka odnajdzie coś dla siebie we właściwym dla niej budżecie, odcieniu oraz wykorzystaniu.

Zwróć uwagę na to, by sklep dla dzieci miał wszystko, czego będziesz wymagać na rozmaitych etapach życia małego.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password