Strzałka

Co kupić dziecku, które lubi rysować? 4 propozycje na idealny prezent!

Co kupić dziecku, które lubi rysować? 4 propozycje na idealny prezent!
   22.08.2022
Co kupić dziecku, które lubi rysować? 4 propozycje na idealny prezent!

Nie da się ukryć, że urodziny pociechy to zawsze jedno z największych wydarzeń w życiu całej rodziny. Niemniej jednak rodzice mają w tym momencie zwykle ogromny dylemat. Ich pociecha z całą pewnością ma swoje zainteresowania, które zmieniają się wraz z każdym kolejnym dniem

Wśród produktów, które znajdziemy w większości sklepów internetowych, szczególne miejsce zajmują takie zabawki i akcesoria, które pomimo upływu lat i dorastania, nie tracą na wartości i zainteresowaniu ze strony dzieci. Są to oczywiście zestawy artystyczne, idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jeśli więc rodzice widzą, że ich mała pociecha przejawia talenty artystyczne, to powinni zastanowić się, jaki podarunek wesprze ją w ich rozwoju. 

A zatem - co kupić dziecku, które lubi rysować? Oto 3 propozycje na niezapomniany prezent!

1. Kolorowanki edukacyjne - dla małych, głodnych wyzwań artystów

Jeśli rodzice wyraźnie zauważyli, że ich maluchy nie rozstają się z kredkami i flamastrami, to jasny znak, że dziecko potrzebuje wsparcia w rozwoju kreatywności i talentów artystycznych. Tak naprawdę maluchy, które poświęcają swój wolny czas na mozolne rysowanie na papierze, a także i na ścianach (co z pewnością jest zmorą każdego rodzica),  na pewno ucieszą się z serii edukacyjnych kolorowanek. Mowa tu o niewielkich książeczkach, które pełne są ilustracji do kolorowania. Oczywiście w tym momencie warto również do takiej książeczki dobrać zestaw kredek - najlepiej ołówkowych. 

Dlaczego warto postawić na kolorowanki edukacyjne? Otóż mają one wiele zalet. Do największych z nich można zaliczyć:

  • rozwój i wsparcie kreatywności - maluch będzie mógł dopasowywać kolory, a także starać się wykonać najbardziej estetyczną kompozycję;

  • nauka podstawowych zasad i reguł - często w takich kolorowankach dla maluchów znajdują się strony do kolorowania, na których ilustracje mają przyporządkowane kolory oraz wyraźnie zaznaczone linie. Dziecko, chcąc więc stworzyć cały obrazek, będzie musiało stosować się do wytycznych i zasad, a także postępować zgodnie z instrukcją;

  • rozwój małej motoryki - kolorowanie rozwija zdolności manualne pociech. Można więc powiedzieć, że im więcej obrazków pokoloruje dziecko, tym lepiej dla niego.

Jak więc widać, kolorowanki w formie książeczek będą idealnym pomysłem na prezent dla malucha, który nie wyobraża sobie dnia bez rysowania.

2. Neonowe flamastry - idealne do kolorowania

Maluchy, które lubią rysować z pewnością dość szybko mogą znudzić się tradycyjnymi, ołówkowymi kredkami. Dodatkowo bardzo szybko się one łamią i zużywają, a to z kolei wiąże się z tym, że rodzice wyjątkowo często muszą je strugać i o nie dbać. Wobec tego jeśli zależy im na tym, by nieco urozmaicić dziecku kreatywne zabawy, mogą oni zdecydować się na sprezentowanie mu neonowych flamastrów. Cechują je piękne i niezwykle żywe kolory, a także dość wysoka wydajność. Taki zestaw z pewnością stanie się ulubionym przybornikiem małego artysty i da mu nieograniczone możliwości w tworzeniu nowych kompozycji. Neonowe flamastry nie będą się łamać, a dziecko z powodzeniem może wykorzystać je do samego końca.

3. Żelowe kredki - idealna alternatywa dla tradycyjnych kredek ołówkowych

Jeśli chcemy, by maluch czymś zastąpił kredki ołówkowe, które dość ciężko zmyć z przedmiotów i ścian, to świetną alternatywą może okazać się zestaw kredek żelowych. Cechują się one nie tylko wyjątkowo dynamicznymi kolorami, ale także są bardzo łatwo zmywalne, dzięki żelowej konsystencji. W efekcie, nawet jeśli nasza pociecha zdecyduje się tworzyć na jednej ze ścian, to jeśli pokryta jest ona wodoodporną farbą, będzie można ją w prosty i szybki sposób wyczyścić. Kredki żelowe nie tylko spodobają się najmłodszym artystom, ale także nie będą powodem do zmartwień dla ich rodziców.

4. Wydrapywanki

To grupa produktów, które cieszą się ogromną popularnością w szerokiej grupie wiekowej dzieci. Wydrapywanki to niejako alternatywa dla tradycyjnego ,,tworzenia” poprzez rysowanie i malowanie. Tutaj główną rolę ogrywa…wydrapywanie! Sposobów zabawy jest kilka, i to od dziecka i rodziców zależy to, w jaki sposób wykorzystamy ten produkt.

Po pierwsze, wydrapywanki opierają się na samodzielnym tworzeniu - ulubionych wzorków, przedmiotów, literek i wszystkiego, co podpowie wyobraźnia dziecka. Na czarnych kartonikach, przy pomocy niewielkiego ołówka, dziecko wydrapuje wymyślony przez siebie wzór. Zdrapywana warstwa ma pod sobą różne (najczęściej kolorowe) elementy, które na czarnym tle będę prezentować się naprawdę zjawiskowo!

W przypadku młodszych dzieci, warto postawić na wydrapywanki z szablonami - wybrany szablon przykładamy do kartonika, drapiemy według wzoru i gotowe! W ten sposób nie tylko rozwijamy artystyczną duszę dziecka - wydrapywanki mogą być przecież świetnym pomysłem na spersonalizowany, wyjątkowy prezent dla koleżanki lub kolegi.

Pamiętajmy - rozwój plastycznych umiejętności u dzieci to niezwykle ważne zadanie, które stoi przed każdym rodzicem i pedagogiem. Sięgając po wysokiej jakości zestawy artystyczne, pozwalamy dziecku nie tylko na rozwój wyobraźni, ale także - a może przede wszystkim - na realizację marzeń. Po więcej inspiracji zajrzyj do zakładki zestawy kreatywne w naszym sklepie internetowym :)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password